Duben 2016

Síla nekritického myšlení....

25. dubna 2016 v 21:41 | Lefíček
Že nebude konvoj, to pohopím. Že nebude letos stát pomník, to taky pochopím. Ale důvod zrušení setkání na demarkační linii, to teda nepochopím.
V téhle zemi je sice gramotnost na vysoké úrovni, ale zjevně málokdo chápe to, co čte. Všichni si přečetli co bude bitva obsahovat a většina z toho usoudila, že se jedná o komunisticko-fantasmagorické spiknutí. A to jen na základě toho, že se ukázky bude účastnit i Rudá armáda.
Chápu, že minulý režim a jeho snaha vymýtit tuhle část dějin udělala své, ale brát to takhle radikálně? A hlavně na základě neopodstatněných informací vytržených z kontextů? Udělat z toho mediální válku, útočit na organizátory a zbaběle vyhrožovat pod anonymitou moderních technologií?
Když něčemu nerozumím, tak se mám zeptat, ne začít vyvářet chybný domněnky a ještě je šířit dál mezi podobně zmatený jedince co si neumí dohledat kontexty, nebo dočíst článek dál jak po titulek. Proboha co kdyby si tihle lidé přečetli Mein Kampf, Korán, nebo Bibli?! Vždyt by se z nich mohli stát nebezpeční radikálové!

Čím dál větší nedostatek nebo neschopnost kritického myšlení a vytváření si vlastního úsudku, to je to co nás ohrožuje skutečně. To, že slepě a nekriticky přijímáme podsouvané informace a šířímě je slepě dál, to že se neptáme a nežádáme vysvětlení, to je to, co nás nakonec zničí....